Vítejte na stránkách o naší zahradě - vstupte prosím


Březen 2017

Den techniky

27. března 2017 v 10:45
Návštěva meterologické stanice - 260 m vysoký stožár, výzkum ovzduší, samá technika, přístroje, ale zkoumá někdo jaro, první lístečky, první motýly a hřejivé sluneční paprsky prvních jarních dnů.

Rokle

27. března 2017 v 10:35
Čemeřice, kterou jsem loni objevila na procházkách se psy v zarostlé rokli a přestěhovala do zahrady , se nám odvděčila množstvím bílých květů, které lákají včely. Z naší rokle se stala cesta k satelitnímu městečku, zmizely šťavnaté kopřivy, které jsem dávala do jíchy, zmizely vysoké máty, keře černého bezu i stará pokroucená jabloň s malými chutnými jablíčky, zmizela voňavá louka. Kouzlo staré rokle je nenávratně pryč.


Skleník

22. března 2017 v 7:39
Začaly práce na zahradě, je čas na výstavbu skleníku, je čas opravit padající zítku - je jarní čas - jen času na práci je málo.

Sousedka

22. března 2017 v 7:33
Odborná konzultace přes plot je k nezaplacení, jak nejlépe dodržovat termín sázení, stačí se podívat co dělá zkušenější sousedka, popřípadě to ještě prodiskutovat a jde se na věc. Oboustranná výměna sazenic nebo receptu na koláč je součástí našich zahradních dnů. K diskuzi se připojují i naši čtyřnozí prátelé.

Quo vadis

9. března 2017 v 13:10
Kráčím za svými sny, kráčím do práce, ale sním o zahradě, přijdu z práce a sny se stávají skutečností. Je pátek odpoledne, kráčím z práce a sním o víkendovém ránu, plném vůně a rosy, ráno se vzbudím a sen se stává skutečností. Usínám s mapou na nočním stolku a sním o výletě do neznáma, je jen na mě jaký bude zítřek. Sním svůj sen.

Sobota je pracovní

6. března 2017 v 7:31
Je sobota, sluneční paprsky se vkrádají do ložnice, zahrada čeká. Jarní práce po dlouhé zimě jsou potěšením, slunce vylákalo i včely, je třeba vyndat napáječky, vyčistit studánku, vyrobit oběd, vynést na sluníčko lavičku , pověsit vyprané prádlo, aby ho vyfoukal teplý vítr , ale taky se chvíli zastavit a potěšit se z prvních jarních květů, větru a slunečních paprsků.

Lužnice

6. března 2017 v 7:23
V údolí Lužnice je ještě ticho, les spí, obnažené skály, holé stromy a koberce suchého listí jsou nevšední podívanou , ve vzduchu je cítit kouř z ohňů nedočkavých chatařů , první rybáři sedí u vody, přes cestu přeběhla liška, ozývají se ptáci .
Je krásné nedělní dopoledne.

Opět čemeřice

1. března 2017 v 13:45
Bylo jaro, všechno všechno kvetlo, a ta tráva byla tolik zelená a ti ptáci tolik zpívali a svatojánští broučci vstávali. Nezapmenutelné věty Jana Karafiáta. Ale opravdu už přišlo s březnem jaro a naše čemeřice se budí ze zimního snu a
vystrkují hlavičky květů zpod loňského listí.