Vítejte na stránkách o naší zahradě - vstupte prosím


Květen 2014

Dřevitá pivoňka

23. května 2014 v 6:10
Královnou květnové zahrady je nenáročná dřevitá pivoňka,květy připomínají květy máku, omamně voní a jako všechno, i krása je pomíjející.

Víkendy na vsi

15. května 2014 v 8:11
Víkendy na vsi.
Je krásné sobotní ráno, modrá obloha, rosa v trávě, klid , bohužel už vidím pracovitého souseda, jak vytahuje cirkulárku, staví se k hromadě dřeva. Pila je tupá kvílí celé dopoledne, po obědě sousedka z druhé strany startuje sekačku, sekačka hučí , opět se rozeřvala cirkulárka beru psa a utíkáme pryč do ticha lesa.
O týden později - je krásné sobotní ráno, z hromady dřeva neubylo, cirkulárka kvílí, za zahradou chrchlá traktůrek , z dálky hřmí další sekačky a křovinořezy, na silnici vyjeli i motorkáři, trénují jízdu v zatáčkách. Hluk se stává neúnosným. Bolí mě hlava a beru si prášky - nemůžu a nechci pořád utíkat.
O týden později - Je krásný den, zpívám si, vyhřívám se na sluníčku, pilně pracuji, zahrada se rázem stala oázou klidu - ne neprodala jsem ji - to jen kamarádka mi věnovala špunty do uší.

Před bouřkou

5. května 2014 v 7:34
Květnové bouřky jsou nevypočitatelné, vítr ozdobil studánku bělostnými květy , které serval z jabloně

Květen - práce na zahradě

5. května 2014 v 7:30
Teplé dny střídají mrazivá rána a slimáci si také užívají, na zahradě přežijí jen ti nejsilnější a nejodolnější.

Klokočí

5. května 2014 v 7:26
Bílé květy klokočí na jaře a na podzim tobolky s hnědými tvrdými plody, jak ráda bych z nich měla korále, obdivuji ty, kdo kdysi z nich dělali růžence. Propíchnout tvrdý plod snad ani není možné. Z malého oschlého proutku, vyrostl pěkný zdobný keř.