Vítejte na stránkách o naší zahradě - vstupte prosím


Únor 2014

česká kanada

24. února 2014 v 13:27
Když není práce na zahradě, je neděle a svítí sluníčko je třeba vyjet ven. Okolí Kunžaku je normálně koncem února přístupné jen na běžkách, letos je to jinak.

Sousedka

7. února 2014 v 13:54
Se sousedkou zahrádkaříme přes plot, ona se naklání div nepřepadne, aby mi ukázala jakou kytku právě kvetoucí na mém záhonu potřebuje a obráceně je to to samé. Trháme společně maliny, co se proplétají zezi plotem, nevadí jí naše spadané švestky na jejím vysečeném trávníku. Ona zasadila kamčatskou borůvku naproti té mojí. Jaro nastane, až se u těch borůvek u plotu potkáme, budeme je trhat a vyměnovat si novinky, co se ve vsi za zimu událo, měnit si vzájemně semena a sazenice.

Zahrada v únoru

5. února 2014 v 6:50
Už koncem ledna napadlo trochu sněhu, který nerostál a v únoru je pod ním zahrada schovaná jako pod tenkou peřinkou, mraky schovaly i sluníčko a mrazivý vítr čechrá ptákům peří, hučí , vnáší neklid - a zahrada, ta ji bílé strakatá, jako naše Frída.

Zahrada v noci

5. února 2014 v 6:42
Články o zahradách uvádí, jak je v noci zahrada magická, tajemná a voňavá, vynikají barvy, které ve dne nevnímáme.Všechno nasvědčuje tomu, že je to pravka. Jen se začne stmívat na záhoně svítí citronově žluté květy pupálky, omamně voní lilie. Nikdy mě nenapadlo uprostřed noci se dojít o tom přesvědčit,podívat se, jak se měsíc koupe ve studánce. Letos se pokusím vzbudit.

Zahradní pěšinky

4. února 2014 v 13:07
Pěšinky v zahradě nemáme, v pokoji na koberci také nejsou a navíc hebkost koberce doceníme chůzí naboso. Náš venkovní koberec je veselý, bíle a žlutě tečkovaný květy sedmikrásek, kopretin a pampelišek. Aby lépe vynikl jeho vzor necháme také vyrůst a vykvést trávy. V létě je pak chůze po koberci z trávy plné rosy skutečným zážitkem a osvěžením.