Vítejte na stránkách o naší zahradě - vstupte prosím


Leden 2014

Zimní nálada

27. ledna 2014 v 8:06
V zimě a zvláště v lednu bez sněhu a sluníčka to není na zahradě ono, zahrada vypadá posmutněle a unaveně. První poprašek sněhu a sluneční paprsky dokáží divy, všechno změní rozjasní, zvýrazní je na co se dívat.

Terénní úpravy zahrady

21. ledna 2014 v 14:00
O naší zahradě se dá napsat, že je absoutně nerovná. Potíž byla hlavně s mezičkami, ryli v nich myši, krtci a pes, byly vyschlé se zažloutkou suchou trávou, kolečka sekačky zapadala do děr, drnčely kamínky a práce to byla úmorná. Nezbylo než konat, drny byly vykopány, hlína načechrána a celé nově vzniklé záhony na nakloněné rovině osázeny. Akce to byla postupná, trvala tři roky, každé jaro jsem popojela, ale výsledek se dostavil - nemusím se o mezičky téměř starat, trvalky se rozrostly, potlačily plevel, přežily jen ty co nepotřebují moc vody, a kterým stačí kosmetické úpravy několikrát během sezony.

Lednové práce

20. ledna 2014 v 12:56
Leden je šprýmař, dobírá si nás, ukazuje nám jak by mohlo vypadat počasí v dubnu a já, a to nejsem sama, na to skočím.Už začátkem ledna jsem šla do Sempry vybírat semena na letošní sezonu a nebyla jsem sama, mnozí zahrádkáři vybírali také. Svojí sbírku bylin se mi určitě podaří obohatit. Koupila jsem si semena nové bylinky je to ostropestřec mariánský, a protože právě leden vykazoval dubnové počasí, šla pro ně alespon připravit záhon - a můj zahradní pes dohlížel.

Tady bydlí skřítci

20. ledna 2014 v 11:33
Někdo má na zahradě trpaslíky, u nás bydlí skřítci, mají dva domečky, jedni mají domeček u studánky, kterou hlídají a druzí mají domek u vchodu na dvůr, nejsou vidět, ale jsou poťouchlí - schovávají mi náčiní, rozšiřují plevel čímž mě nutí pracovat a taky našeptávají krtkům kam s krtinami.

Začátek nového roku

6. ledna 2014 v 13:18
Zahrada je jako droga, to brnění v prstech při pohledu na rozmrzlé záhony, není možno ignorovat, stačí se shýbnout, pak už pokleknout a zabořit prsty do studené hlíny, úleva se okamžitě dostaví, několik plevelů je vytrženo, několik trvalek přikryto chvojím z vánočního stromku a dušička má na chvíli pokoj.

leden 2014

6. ledna 2014 v 12:36
2. leden 2014 - počasí je tak nádherné, že svádí k práci na zahradě, vynesla jsem uklizený rýč a začala zarovnávat záhon /zarovnat = rozašiřovat/, na podzim jsem si zasadila řízky šajvěje a yzopu a na jaře už budu mít kam sázet. Taky mě potěšil kvetoucí petrklíč.